Survivor România
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Păreri generale despre emisiune

+2
dannastase
admin
6 participanți

In jos

Vă place emisiunea "Supravieţuitorul"?

Da
 
Nu
 
Nu ştiu/ Nu am urmărit-o
 
 
 
Vezi rezultatele

Păreri generale despre emisiune Empty Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de admin Mier 05 Oct 2016, 00:10

Personal, aşteptam de mulţi ani ca acest format să ajungă în România. Am toate sezoanele din "Survivor" (varianta US) în calculator.
Voi ce părere aveţi?
admin
admin
administrator
administrator

Nume real : Daniel
Mesaje : 317
Puncte : 3409
Reputație : 0
Data de inscriere : 27/09/2016
Localizare : Filipine

http://youplay.ro

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de dannastase Mier 05 Oct 2016, 10:07

Salut supravietuitori!

Desi nu este chiar ce as fi vrut sa vad, totusi este ceva nou care m-a captat, iar acum astept sa vad ce se va intampla in continuare. Personal as fi vrut sa vad mai multa actiune(mai multe probe) si nu discutiile dintre participanti, care sincer uneori mi se par puerile si fara rost. Si o mai buna echilibrare de forte in probele 1vs1, nu poti sa pui o fata/femeie la o proba de forta cu un barbat, desi uneori echilibrul este tocmai invers. Smile
Una peste alta imi place emisiunea si urmaresc cu destul de mare interes.

ps: sunt curios daca se v-a face sezonul 2 si cand vor incepe inscrierile


Ultima editare efectuata de catre dannastase in Mier 05 Oct 2016, 10:23, editata de 1 ori
dannastase
dannastase

Mesaje : 1
Puncte : 2762
Reputație : 0
Data de inscriere : 05/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de crin3l Mier 05 Oct 2016, 10:18

dannastase...mai usor cu cratima pusa aiurea...ma bucur admin ca ai deschis acest forum...sper sa creasca din ce in ce mai mult...e destul de incomod sa comentezi numa pe facebook

parerea mea despre emisiune este in mare una pozitiva avand in vedere ca e primul sezon, totusi nu pot sa observ casting-ul care in mare a facut doar ca sa dea bine pe televizor...in afara de Mircea S nu am inca un concurent care sa mi se para demn de acest concurs

crin3l

Mesaje : 1
Puncte : 2762
Reputație : 0
Data de inscriere : 05/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de Liviu Mar 11 Oct 2016, 23:17

sarac.lipit scrie:

Aceleași emisiuni ...de tolomãcit fraierii...
Mi se pare muult mai educativã o tembelovelã cu mișcãtori din gît...


http://forum.softpedia.com/topic/1055371-show-ul-%26-8220%3Bsupravieuitorul%26-8221%3B-de-la-pro-tv-se-desfaoara-in-filipine/#entry19151347

Si altcineva completeaza:

Păreri generale despre emisiune Tumblr_inline_o0z06kjbqj1r79k32_500_by_cosmicraven-d9r1skx

(acolo tinde sa fie mai critica vocea natiunii, subscriu la parerea citata)

Liviu
Vizitator


Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de SUPRAVIETUITORUL01 Mier 19 Oct 2016, 22:13

E simplu-daca esti fan Survivor vechi o sa-ti placa daca nu nu.

Emisiunea are multe lacune despre care am putea intra i ndetaliu insa per total este ok.

Multi zic ca are prea mult background si prea putine imagini de la probe.Eu zic ca formatul actual e ok pt ca asa chiar vedem partea de strategie si partea sociala mai mult care este mult mia interesesanta pt mine.Chiar asta lipsea la americani si datorita faptului ca nu imparteau un episod in doua datorita timpului(mic) alocat.

Din pacate ratingurile sunt lsbe.Mi-e frica sa nu dispara dupa doar u nsezon.

SUPRAVIETUITORUL01

Mesaje : 63
Puncte : 2810
Reputație : 0
Data de inscriere : 19/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de admin Vin 21 Oct 2016, 00:21

Pînă în acest moment, Pro TV-ul nu a anunţat nimic oficial referitor la un eventual sezon 2.
admin
admin
administrator
administrator

Nume real : Daniel
Mesaje : 317
Puncte : 3409
Reputație : 0
Data de inscriere : 27/09/2016
Localizare : Filipine

http://youplay.ro

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de SUPRAVIETUITORUL01 Vin 21 Oct 2016, 21:37

Corect dar evident ca daca va avea succes vor continua.

Costurile de realizare insa sunt mult mai mari decat Romanii au talent si alte emisiuni de genul.

SUPRAVIETUITORUL01

Mesaje : 63
Puncte : 2810
Reputație : 0
Data de inscriere : 19/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de The Challenger Vin 21 Oct 2016, 22:11

Parerea mea este ca au incercat prea mult si nu prea le-a iesit cum doreau.

Insula Exilului a fost o idee excelenta si eliminarea lui Liviu si a Aureliei a fost socanta, dar totusi mi-a placut gandirea producatorilor. Apoi au venit niste eliminari aiurea, fara consiliu tribal... Dafuq... Alex a plecat dupa o proba de recompensa iar Diana la nici o jumatate de zi de la formarea tribilui unic. PRO TV, luati-o mai usor. O parte extrem de importanta in Survivor este CONSILIUL TRIBAL, asa ca nu mai dati afara concurenti in metode care de care mai dubioase. Noi nu vrem asta.
The Challenger
The Challenger

masculin Mesaje : 23
Puncte : 2777
Reputație : 0
Data de inscriere : 12/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de SUPRAVIETUITORUL01 Vin 21 Oct 2016, 22:26

De ce zici ca IE a fost o idee excelenta?Mie mi s-a parut cel mai prost element din joc.
Daca concurentii stiua de ea era ceva dar asa sa nici nu stie si voirba lui Alin referitor la Liviu-''unul ca asta care sta aici din 1900 toamna cu aere de mare boier''.
Adica cu mar fi fost daca dupa 40 de zile i ncare practic Liviu nu a luat contact cu jocul(sau ma rog cu amre parte din aspectele sale) sa fi castigat?Oribil.
Plus ca ideea de baza cu IE era sa se stea o zi acolo nu tot restul jocului aproape.
Daca tot era sa-i elimine din prima zi asa trebuia sa ramana dupa proba inotului cum s-a intampalt si la americani cu doi concurenti care au iesit din ziua 2 daca nu ma insel.
Da,aia cu elimianrile faraq CT e de discutat insa cred ca avea darul de a mai pune jar pe echipa vesnic pierzatoare.Idee interesanta totusi.
Parerea mea e ca au bagat TOATE elementele din Survivorul ACTUAL din PRIMUL lor sezon si toate dintrodata si combinate si modificate dupa bunul lor plac.
Daca vor mai face sezoane nu e problema dar daca asta va ramane singurul(cum ma tem ca va fi) atunci nu a fost chiar ok.

SUPRAVIETUITORUL01

Mesaje : 63
Puncte : 2810
Reputație : 0
Data de inscriere : 19/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de The Challenger Vin 21 Oct 2016, 22:31

Da... daca stau sa ma gandesc mai bine ai foarte mare dreptate. Prea multe elemente ajung sa strice jocul.

Eh, ma multumesc totusi cu varianta din America. Acolo chiar ai ce vedea. Wink
The Challenger
The Challenger

masculin Mesaje : 23
Puncte : 2777
Reputație : 0
Data de inscriere : 12/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de admin Vin 21 Oct 2016, 22:33

Din păcate, audienţa nu e prea încurajatoare.
admin
admin
administrator
administrator

Nume real : Daniel
Mesaje : 317
Puncte : 3409
Reputație : 0
Data de inscriere : 27/09/2016
Localizare : Filipine

http://youplay.ro

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de The Challenger Vin 21 Oct 2016, 22:43

E de inteles. De ce noi romanii adoptam toate formatele posibile si apoi ne batem joc de ele? Mai au sa copieze "The Amazing Race"... dar stai. Nu au bani de asa ceva. Mai usor este sa faca un show de supravietuire cu vedete anonime. Asa este audienta mai mare si are si romanul ce vedea (scandaluri, sani si posterioare imense). Asta ne intereseaza pe noi? NU!

Am avut o speranta imensa in jocul acesta. Ca si fan, ma uit decat pentru format si pentru jocul in sine. Mai intai au pus intr-un singur sezon toata istoria concursului original din 2000 incoace. Au eliminat concurenti fara vreo noima trimitandu-i pe o insula secreta in care doi curcani se cred imparati. Ce mai urmeaza?
The Challenger
The Challenger

masculin Mesaje : 23
Puncte : 2777
Reputație : 0
Data de inscriere : 12/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de SUPRAVIETUITORUL01 Vin 21 Oct 2016, 22:49

Eu zic ca 'Sunt Celebru..'' al nostru a fost ok.

A avut succes si audiente ma ibune decat Supravietuitorul plus efectul scontat.
De asta si se vb de sezonul 2.
Plus ca exista ceva dubii daca chiar s-a filmat unde s-a filmat si nu in Romania.(deci costuri mai mici in comparatie cu Supravietuitorul).

SUPRAVIETUITORUL01

Mesaje : 63
Puncte : 2810
Reputație : 0
Data de inscriere : 19/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de The Challenger Vin 21 Oct 2016, 22:51

Nu au fost "vedetele" cat au fost probele. Wow! Shocked Very Happy
The Challenger
The Challenger

masculin Mesaje : 23
Puncte : 2777
Reputație : 0
Data de inscriere : 12/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de SUPRAVIETUITORUL01 Vin 21 Oct 2016, 23:01

Si probele au fost misto.

De fapt ele au fost sarea si piperul emisiunii.

Si vedetele au fost vedete autentice de la noi(fie ca ne palce sau nu) mai putin doamna aceea instructor de fitness si Andreea daca nu te uiti la MasterChef.

SUPRAVIETUITORUL01

Mesaje : 63
Puncte : 2810
Reputație : 0
Data de inscriere : 19/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de The Challenger Vin 21 Oct 2016, 23:05

Nu m-am uitat la sezonul acela din MasterChef. Dar totusi, nu ti se pare ciudat ca doamna Luminita a rezisat prea mult in concurs? Oare cine a votat-o pe femeia aia in afara de familie si clientii ei?
The Challenger
The Challenger

masculin Mesaje : 23
Puncte : 2777
Reputație : 0
Data de inscriere : 12/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de admin Vin 21 Oct 2016, 23:06

SUPRAVIETUITORUL01 a scris:Eu zic ca 'Sunt Celebru..'' al nostru a fost ok.

A avut succes si audiente ma ibune decat Supravietuitorul plus efectul scontat.
De asta si se vb de sezonul 2.
Plus ca exista ceva dubii daca chiar s-a filmat unde s-a filmat si nu in Romania.(deci costuri mai mici in comparatie cu Supravietuitorul).
Ai cumva "Sînt celebru, scoate-mă de aici" în calculator? Îmi lipsesc episoadele 2, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20.
admin
admin
administrator
administrator

Nume real : Daniel
Mesaje : 317
Puncte : 3409
Reputație : 0
Data de inscriere : 27/09/2016
Localizare : Filipine

http://youplay.ro

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de SUPRAVIETUITORUL01 Vin 21 Oct 2016, 23:12

The Challenger a scris:Nu m-am uitat la sezonul acela din MasterChef. Dar totusi, nu ti se pare ciudat ca doamna Luminita a rezisat prea mult in concurs? Oare cine a votat-o pe femeia aia in afara de familie si clientii ei?
Combinatie de masluire plus destule voturi.

Cum e la noi i ngeneral cand se voteaza.

SUPRAVIETUITORUL01

Mesaje : 63
Puncte : 2810
Reputație : 0
Data de inscriere : 19/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de SUPRAVIETUITORUL01 Vin 21 Oct 2016, 23:13

admin a scris:
SUPRAVIETUITORUL01 a scris:Eu zic ca 'Sunt Celebru..'' al nostru a fost ok.

A avut succes si audiente ma ibune decat Supravietuitorul plus efectul scontat.
De asta si se vb de sezonul 2.
Plus ca exista ceva dubii daca chiar s-a filmat unde s-a filmat si nu in Romania.(deci costuri mai mici in comparatie cu Supravietuitorul).
Ai cumva "Sînt celebru, scoate-mă de aici" în calculator? Îmi lipsesc episoadele 2, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20.

Daca le am?Iti lipsesc?

Adica chiar pastrezi asa ceva pe pc?De ce ai face asa ceva?

SUPRAVIETUITORUL01

Mesaje : 63
Puncte : 2810
Reputație : 0
Data de inscriere : 19/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de admin Mar 25 Oct 2016, 13:31

SUPRAVIETUITORUL01 a scris:
admin a scris:
SUPRAVIETUITORUL01 a scris:Eu zic ca 'Sunt Celebru..'' al nostru a fost ok.

A avut succes si audiente ma ibune decat Supravietuitorul plus efectul scontat.
De asta si se vb de sezonul 2.
Plus ca exista ceva dubii daca chiar s-a filmat unde s-a filmat si nu in Romania.(deci costuri mai mici in comparatie cu Supravietuitorul).
Ai cumva "Sînt celebru, scoate-mă de aici" în calculator? Îmi lipsesc episoadele 2, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20.
Daca le am?Iti lipsesc?

Adica chiar pastrezi asa ceva pe pc?De ce ai face asa ceva?
Îmi place să mă uit la seriale în timpu' meu liber. Nu sînt întrerupt de publicitate sau alte măgării.
admin
admin
administrator
administrator

Nume real : Daniel
Mesaje : 317
Puncte : 3409
Reputație : 0
Data de inscriere : 27/09/2016
Localizare : Filipine

http://youplay.ro

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de Andrei Mar 25 Oct 2016, 14:53

Mi-a placut la inceput, cand am vazut blindside-ul cu Luci chiar aveam sperante enorme pentru emisiune, dar incet-incet, au stricat complet formatul. O sa mentionez in continuare lucrurile care distrug formatul, in opinia mea:

1. Un episod dureaza ENORM DE MULT.
Daca la americani un episod este de 40 de minute, aici au triplat durata in 120. Astfel, avem parte de discutii absolut inutile despre mancare (cam 50% din episod), probe interminabile fara niciun pic de suspans, background-uri revelatorii despre vietile tragice ale concurentilor de care absolut nimanui nu-i pasa (nu suntem la "Dansez pentru tine") si strategii extrem de limitate, spre 0 lunea cand e proba de recompensa. Era mult mai ok sa pastreze formatul de 40 min (1 ora cu pauze) de la americani si sa introduca in episod doar imaginile esentiale. Sa fim seriosi, pe cine intereseaza sa vada 30 de minute cum concurentii discuta despre costite si bere?

2. Mult prea multe elemente intr-un singur sezon.
Partea fun a Survivor US consta in faptul ca in fiecare sezon exista alt twist care schimba complet gameplay-ul concurentilor, si in momentul cand adaugau unul, scoteau altul. Aici vedem extrem de multe elemente inutile adaugate laolalta care nu fac decat sa distruga jocul si de care concurentii nu profita deloc. Au combinat doua insule Exile si Redemption si cumva le-a iesit un fel de Exile unde duelurile sa ramai in joc n-au absolut nicio regula stabilita, ba hotarasc ei, ba hotaraste host-ul, ba se "dueleaza" toti (aflam si sensuri noi pentru cuvantul "duel" in emisiunea asta). Idolul imunitatii - un mare WASTE (dar nu a fost doar vina producatorilor, o sa continui mai jos). Este cel mai important twist al emisiunii si nu este mentionat decat o data intr-o tableta - puteau sa adauge indicii pe care concurentii le pot castiga la proba de recompensa, dar nu, efectiv i-au lasat sa caute in toata jungla aia. Well played, PRO. Alte twist-uri care nu fac decat sa distruga formatul original al Survivor sunt: eliminarea lui Alex dupa proba de recompensa, eliminarea Dianei dupa o proba, alegerea unui concurent desemnat sa voteze cine sa plece (wtf?), faptul ca nu le-a dat cremene dupa prima ceremonie, faptul ca i-au lasat 7 zile (7!!!!!) pe concurentii de pe Exil fara nicio proba, si multe altele care nu-mi vin in minte acum. Survivor este atat de fun sa-l joci pentru ca, desi se introduc twist-uri in fiecare sezon, regulile raman ACELEASI. Nu e cazul Romaniei, evident.

3. Cast-ul, extrem de dezamagitor.
Exista 3 tipuri de concurenti in show-ul asta. Cei care au venit aici sa joace si sa castige, cei carora li se pare interesanta ideea si vor sa supravietuiasca, si cei care sunt paraleli cu tot ce se intampla in jurul lor sau isi doresc faima TV. O sa incep cu cei buni: Mircea A., Alin, Ina si... atat. Sunt/au fost singurii trei care chiar au dorit sa joace jocul, in adevaratul sens al cuvantului. O sa-i mentionez acum pe cei paraleli, iar pe restul ii deduceti prin eliminare: Otniela, Raisa, Robert, Liviu - nu stiu ce cauta astia 4 in concurs. Robert nu VREA nici macar sa joace jocul, sa faca o alianta, iar Otnielei i se pare injositor sa tradezi, sa nu te tii de cuvant etc. Raisa tot insista ca "joaca jocul", ca stie ce face, dar n-a facut absolut nimic, nici macar cand stia ca ea sau Robert vor pleca acasa. Iar Liviu e plecat in spatiu, cand il aud vorbind de "tribul lui" de pe Exil, imi vine sa ma-ntreb daca le-au facut testele psihologice inainte de a-i lasa sa intre in show (mai ales lui Lucian). Restul concurentilor, care intra in categoria din mijloc, sunt la fel de pierduti sau le-a spalat cineva creierele, facandu-i sa uite ca joaca totusi pentru 100.000 de euro.

4. Prezentatorul.
Nimeni nu ar putea ajunge la performanta lui Jeff Probst, dar ar putea respecta macar stilul unui prezentator, si anume responsabilitatea cea mai mare: sa fii obiectiv. Intrebari ca "Raisa, iti mai place de Andrei?" nu-si au rostul in astfel de emisiuni, pe alea le pastram pentru Mireasa pentru fiul meu. Dragos pare extrem de detasat si neimplicat in probe, faptul ca Jeff Probst TIPA si articuleaza fraze dramatice pentru suspans ("X could win it right here", "you don't wanna go back to Tribal Council", "a big reward on the stake" etc) ajuta foarte mult dinamica show-ului si captiveaza audienta. I-am urmarit cateva postari lui Dragos pe blog-ul lui, si am ramas extrem de dezamagit cand am vazut ca vocabularul lui in show este de 10 ori mai limitat decat cel folosit pe blog. De asemenea, Jeff ii incurajeaza pe concurenti la Tribal Council sa JOACE JOCUL, in timp ce Dragos parca vrea sa creeze un scandal intre ei: "have there been talking about the hidden immunity idol", "but X, the vote tonight is very important because...", "big moves are part of the game" etc etc.

5. Soundtrack-ul.
O sa ma rezum aici la a spune doar ca soundtrack-ul este ales extrem de prost si nu pot intelege de ce nu au preluat soundtrack-ul american, din moment ce au cumparat formatul emisiunii. Unele melodii n-au absolut nicio legatura cu Survivor, spre exemplu cand cineva este eliminat, ma simt ca intr-o telenovela spaniola in care i-a murit fratele amantului verisoarei Anastasiei, care mai era si camatar. O sa mor eu de brain cancer cu muzica asta, in curand.

In concluzie, show-ul a inceput bine si a continuat extrem de prost, fapt relevat si de rating-urile care continua sa scada. Inteleg ca este primul sezon, si se vede incercarea lor disperata de a atrage publicul prin toate twist-urile pe care le adauga, dar nu fac decat sa-l indeparteze si sa-si puna episod de episod aceeasi intrebare: "de ce?". Desigur ca mi-ar placea sa vad un al doilea sezon, dar sunt 90% convins ca nu au resursele necesare sa-l continue. Au investit extrem de multi bani intr-un format pe care l-ar fi putut transforma in ceva cu adevarat spectaculos, daca pur si simplu urmau ca la carte regulile productiei din SUA - macar pentru primul sezon, inainte sa ne lasam "amprenta". Foarte dezamagit sa vad un alt format american distrus, mai ales din partea PRO TV-ului.
Andrei
Andrei
moderator
moderator

Nume real : Andrei
masculin Mesaje : 8
Puncte : 2749
Reputație : 0
Data de inscriere : 25/10/2016
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de SUPRAVIETUITORUL01 Dum 30 Oct 2016, 19:54

1.Eu zic ca lungimea episodului e foarte buna.Chiar nu ma deranjeaza sa aflam mai multe despre concurenti.

Noi asta trebuie sa intelegem-ca nu ne uitam doar la niste personaje-aia sunt niste oameni.
Problema duratei e i nfapt problema editarii-da prea multa vorbarie despre mancare insa cei de la Pro puteau sa editeze discutiile strategice mult mia mult acolo.Nu stiu de ce nu o fac.

2.Clar ca sunt prea multe elemente din primul sezon.Glumind putin tinand cont de ratinguri am putea zice ca s-au grabit sa bage tot in acest sezon pt ca nu o sa mai existe un altul.

3.Castul e bun,trebuie sa tinem minte ca e primu lsezon(si sperma nu ultimul).Nici la americani in primu lsezon inafara de Richard Hatch nu a jucat nimeni jocul.Ba chair era unul care vota in ordine alfabetica(punand astfel o tinta pe cel pe care il vota).In fapt eu de asta cred ca Hatch a castigat primu lsezon si este supraevaluat ca jucator(dar asta e alta discutie).
Concurentii se pot descrie mult si bine insa apropo de rankingul tau as zice referitor la cei care zici tu ca joaca-da joaca dar joaca prost.Amza a avut ghinionul sa fie in tribul dominat deci a intrat la unificare in inferioritate numerica deci automat sanse reduse daca nu cumva la 48 de ani poate sa-l invinga constant pe Andrei.Jocul sau strategic este supraevaluat-lasand totul la o parte gandeste-te doar asa-daca cumva ajunge in finala cine o sa-l voteze pe el tinand cont ca NIMENI nu il suporta?Acelasi lucru as putea spune si despre Alin doar ca jocul sau strategic e SI MAI supraevaluat.Eliminat de Robert despre care zici ca nu joaca.A si avea si talismanul imunitatii in buzunar(in proba de pe Exil nici nu s-a straduit).Halal jucator.
Raisa,Robert,Otniela si Liviu zic eu sunt cel putin la acelasi nivel si privind cu adevarat in detaliu au avut CEVA strategie.Realitatea spune ca au jucat ma ibine pt ca au ajuns mai departe.
Da,Otniela e visatoare cand spune chestia cu tradarile.Acelasi lucru il mai aud si la americani.Oare ei nu isi dau seama ca intreg jocu lse bazeaza pe faptul ca la un moment dat trebuie sa tradezi?In orice caz e greu si cu balansul pt ca aia din juriu te voteaza dupa aia.In fine e mult de discutat aici.
La Liviu sunt de acord doar pt antipatia pe care o port pt el.
4.La prezentator sunt multe de discutat.Eu apreciez cum conduce Dragos probele-indraznesc sa spun poate cam la acelasi nivel cu Probst.Tin minte cel putin cateva ipostaze in care comentariile lui Jeff au influentat proba deci a fost mult prea impacat.Bucurenci n ue asa.
Si cu mai zis si tu e un tip inteligent,mai citeam ce scria de episoade insa nu se vede la tv.Poate e si editingul nu stiu.
5.Asta chair nu ma intereseaza.

SUPRAVIETUITORUL01

Mesaje : 63
Puncte : 2810
Reputație : 0
Data de inscriere : 19/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de SUPRAVIETUITORUL01 Dum 30 Oct 2016, 21:44

Ca sa continui ideea-referitor la acel CT in care Raisa a iesit-a fost geniala ideea de a vota o singura persoana sa nominalizeze pe cel ce iese.

Lasand la o parte numeroasele discutii ganditi-va doar asa-Musashy a votat-o pe Raisa,a mers pe alianta cu Andrei si stia ca avea numerele sa ajunga departe in joc.Pe scurt a mers la sigur.
Dar daca il vota de exemplu pe Andrei?Atunci ar fi jucat cu adevarat jocul si ar fi facut o mutare de forta.

La urmatorul CT a fost senzatie.Din nou excelenta ideea cu nominalizarea tradatorului si acordarea de doua voturi.
Era clar ca jocul devine previzibil cu alianta mai numeroasa a lui Andrei facand ce vroia el.Dar surpriza,Robert si Mircea au folsoit cele doua voturi iar Adina si Andreea au tradat iar Musashy s-a dus.
Expresia lui Andrei a fost nepretuita,Amza parea pierdut dar uite ca orice se poate intampla.
Acum e cu adevarat interesant iar cel obligat sa castige imunitatea este Andrei pt ca inafara de Iulian nu prea mai are un aliat sigur.
O alianta puternica a fetelor de acum incolo poate sa creeze o finala.De vazut cum se vor infiltra Amza si Robert in ea.

SUPRAVIETUITORUL01

Mesaje : 63
Puncte : 2810
Reputație : 0
Data de inscriere : 19/10/2016

Sus In jos

Păreri generale despre emisiune Empty Re: Păreri generale despre emisiune

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum